Jak się pozbyć blizn po trądziku


Blizny po trądziku to niechciana „pamiątka” po okresie dojrzewania lub problemach hormonalnych w późniejszym okresie życia. Z naszego doświadczenia wynika, że skuteczną metodą na pozbycie się blizn potrądzikowych jest radiofrekwencja mikroigłowa Loktal, którą stosujemy w naszym instytucie.

Czy blizny po trądziku mogą same zniknąć?

Czasem zgłaszają się do nas Pacjenci, którzy od kilku lat bezskutecznie próbują usunąć blizny po trądziku za pomocą specjalistycznych kosmetyków lub po prostu domowymi sposobami. Niestety najczęściej efekty nie są takie, jakich by oczekiwali. Jest to spowodowane tym, że żaden kosmetyk nie spowoduje przebudowy skóry od wewnątrz, a właśnie to w przypadku blizn jest celem terapii.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Pacjenci szukają skutecznych metod usuwania śladów po trądzików, ale zanim przystąpi się do zabiegu, warto się im przyjrzeć. W zależności od tego, jak przebiegał ich proces gojenia się, blizny po trądziku mogą mieć formę mniej widocznych niedoskonałości, płytkich blizn i przebarwień, tzw. bliznowaceń zanikowych i tzw. dziur po trądziku.

Jak pozbyć się blizn po trądziku

Metod na usunięcie blizn po trądziku jest kilka, dlatego tak ważna jest konsultacja ze specjalistą. W naszym instytucie dobieramy zabiegi indywidualnie do faktycznych potrzeb Pacjenta i efektów, jakie chcemy uzyskać. Blizny po trądziku wymagają czasem łączenia kilku zabiegów, a w przypadku głębokich blizn terapia może trwać kilka miesięcy. Rezultaty są jednak widoczne z zabiegu na zabieg.

Radiofrekwencja na blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe powstają w wyniku stanu zapalnego, który doprowadza od rozpadu kolagenu i elastyny. Radiofrekwencja mikroigłowa urządzeniem Loktal powoduje przebudowę struktury skóry od wewnątrz i zerwanie starych łańcuchów kolagenowych, dzięki czemu skóra się rewitalizuje, wytwarzając nowy kolagen i elastynę. Z zabiegu na zabieg blizny się zmniejszają, a przebarwienia związane z przebytym trądzikiem ulegają rozjaśnieniu.  

Jak wygląda zabieg usuwania blizn po trądziku za pomocą radiofkrekwencji?

Do zabiegu przystępujemy po konsultacji. Przed jego rozpoczęciem nakładamy specjalny krem znieczulający, który sprawi, że procedura będzie bezbolesna. Zabieg polega na dostarczaniu impulsów elektromagnetycznych – pod wpływem ciepła głębsze warstwy skóry ulegają przebudowie. Urządzenie Loktal wyposażony jest w dwie końcówki, którymi możemy usunąć blizny potrądzikowe – Fraxx oraz Lima, zawierające mikroigiełki do nakłuwania skóry. Cały zabieg trwa kilkanaście minut.

Jak dbać o skórę po zabiegu rewitalizacji blizn potrądzikowych?

Możemy stosować kremy naprawcze lub nawilżać skórę stosowanymi do tej pory kremami. Na 2-3 dzień po zabiegu pojawią się mikrostrupki, których nie należy drapać. Będą one ledwo widoczne, wyczuwalne pod palcami. Można na nie nałożyć makijaż, ale jeśli możemy poczekać do całkowitego zagojenia, to zróbmy to. Pierwsze efekty pojawiają się po kilku dniach, ale na pełny efekt — przebudowę skóry musimy poczekać do 3-4 tygodni. Wtedy też można powtórzyć zabieg.

Usuwanie blizn potrądzikowych — cena

nazwa zabieguCena Pakiet
Rewitalizacja blizny Loktalem od 700 – 1000 zł-10% (min. 3 zabiegi)

Kontakt z nami    Chcesz wykonać zabieg / leczenie lub jesteś w trakcie?

    Zobacz jakie możesz uzyskać finansowanie i jak niska może być rata

    zobacz więcej