Blefaroplastyka powiek


Blefaroplastyka powiek

Plastyka powiek, korekta opadających powiek

Blefaroplastyka, czyli inaczej plastyka powiek to zabieg chirurgiczny. Polega na usunięciu nadmiaru skóry na powiekach górnych lub dolnych. Opadające powieki wpływają negatywnie na nasz wygląd, jesteśmy przez to odbierani jako osoby mniej atrakcyjne i starsze. Lifting powiek jest najbardziej skuteczną metodą rozwiązującą ten problem. To dlatego mówi się, że plastyka powiek odejmuje nawet 20 lat!

Pacjentki często skarżą się, że pomimo tego, że są pogodnymi osobami, to są odbierane jako smutne, zmęczone. Ich wygląd nie jest adekwatny do ich wewnętrznego optymizmu, energii – mów lek. Anna Ptasiński, wykonująca operacje powiek w naszym Instytucie.

Co musisz wiedzieć?

Czas trwania zabiegu

Ok. 90 min. 

Okres rekonwalescencji

7-14 dni.

Kiedy pojawi się efekt

Po 7-10 dniach. Pełne efekty po ok. 3 mies.

Jak długo utrzyma się efekt

20-30 lat.

Operacja powiek — wskazania

Wskazaniem do operacji jest nadmiar skóry zlokalizowany w obszarze górnych lub dolnych powiek. Zabieg ma na celu przywrócenie naturalnego kształtu powiek i uwolnienia pacjenta od uczucia ciężaru wokół oczu – przez nadmiar skóry na powiekach oczy szybciej się męczą. Może także dojść do przysłonięcia pola widzenia, a to z kolei prowadzi do powstawania zwyrodnień i bólu w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Korekta opadających powiek – o zabiegu

Chirurgiczna korekta opadających powiek należy do zabiegów tzw. chirurgii jednego dnia. Poprzedza je konsultacja lekarska, podczas której lekarz zbierze wywiad nt. ewentualnych chorób oczu, alergii, nowotworów i przyjmowanych leków. Specjalista ocenia m.in. symetrię położenia brwi i oczu oraz omawia z pacjentem możliwe do uzyskania efekty korekty powiek.

Operacja powiek wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym – znieczulenie ogólne nie jest konieczne do tego typu zabiegu. Lifting powiek wykonujemy za pomocą urządzenia medycznego Loktal. To nie to samo, co laserowy lifting powiek – Loktal jest bardzo precyzyjny, ogranicza do minimum krwawienie podczas zabiegu oraz ryzyko powstania blizn przerostowych. Lekarz zakłada cienkie szwy, które po 7 dniach zdejmuje.

Plastyka powiek – jakie badania wykonać przed zabiegiem

Operacyjne usunięcie nadmiaru skóry na powiekach wymaga i wykonania kilku badań, na podstawie których lekarz zakwalifikuje pacjenta do zabiegu:

  • Morfologia
  • Układ krzepnięcia
  • Poziom elektrolitów

Blefaroplastyka — efekty

Efekty blefaroplastyki powiek utrzymują się bardzo długo – zakłada się, że Pacjentka w ciągu swojego życia wykonuje 1, maksymalnie 2 takie zabiegi. Lifting powiek przywraca młode spojrzenie, poprawia komfort codziennego funkcjonowania, bo nasz wzrok nie męczy się tak szybko.

Blefaroplastyka — cena

nazwa zabieguCena regularna
Blefaroplastyka powiek górnych i rewitalizacja blizny3800 zł
Blefaroplastyka powiek / lek. Anna Ptasińskiod 4500 zł

FAQ

Blefaroplastyka – w jakim wieku?

To częste pytanie naszych Pacjentów, ale nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Pacjent powinien podjąć decyzję samodzielnie. Z blefaroplastyki korzystają zarówno osoby młode, w wieku ok. 30 lat (z powodu tzw. azjatyckiej budowy oka, która utrudnia im codzienne funkcjonowanie lub wpływa negatywnie na wygląd), jak również osoby w przedziale wiekowy 40-80 lat.

Czy przed zabiegiem mogę coś zjeść lub wypić kawę?

Przed korekcją powiek Pacjent powinien zjeść lekki posiłek – jeśli zabieg jest rano, to śniadanie, a jeśli po południu, to powinien zjeść również lekki obiad. Chodzi o to, aby nie przyjść głodnym na zabieg, bo wtedy znieczulenie może spowodować zawroty głowy lub omdlenie. Z kawy przed zabiegiem lepiej zrezygnować, ale z reguły lekarze dają przyzwolenie na kilka łyków.

Zalecenia po blefaroplastyce powiek

Zalecenia po blefaroplastyce są kluczowe dla powodzenia zabiegu, dlatego warto się z nimi zapoznać. Mając jeszcze szwy unikamy gorących kąpieli, pochylania się nad gorącymi oparami, nie chodzimy do saun, nie opalamy się. Pacjent nie powinien pochylać głowy w dół.

Jak spać po blefaroplastyce?

Przez pierwsze noce po zabiegu zalecamy spanie na plecach w pozycji półsiedzącej. Zapobiega to powstawaniu siniaków.

Blefaroplastyka – jak będę wyglądać od razu po zabiegu?

Po zabiegu okolice oczu są opuchnięte, na powiekach założone są szwy, więc pole widzenia może być ograniczone.

Czy po korekcie powiek mogę wracać samochodem do domu?

Bezpośrednio po zabiegu Pacjent nie może prowadzić samochodu, więc samodzielny powrót samochodem do domu jest wykluczony. Należy pamiętać, że blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym – stosujemy znieczulenie miejscowe, po którym Pacjent może być osłabiony.

Okłady chłodzące po zabiegu

Zalecamy naszym Pacjentom stosowanie okładów chłodzących, które zmniejszają opuchliznę i ryzyko powstania siniaków. Kompresy można kupić w aptece lub zastosować domowe sposoby, np. zamrożony groszek cukrowy owinięty w ręcznik.

Ból po blefaroplastyce – co stosować?

Po zabiegu korekty powiek może pojawić się ból, dlatego warto zaopatrzyć się w środki przeciwbólowe, zawierające ibuprofen.

Suchość oczu po blefaroplastyce – co robić

Jeśli po zabiegu pojawi się tzw. zespół suchego oka można zastosować krople nawilżające do oczu. W razie wątpliwości konsultuj się z lekarzem wykonującym zabieg.

Blizna po blefaroplastyce

Cięcie prowadzone jest w bruździe powieki górnej, dzięki temu blizna ukrywa się w naturalnym załamaniu powieki. Blizna nie jest bardzo widoczna, na co wpływ ma również Loktal, którym wykonujemy zabieg oraz sposób zakładania szwów. Bliznę po blefaroplastyce można rewitalizować za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej – taki zabieg również wykonujemy w naszym instytucie.

Korekcja powiek – kiedy pojawia się efekt?

Pierwsze efekty widoczne są po ok. 7 dniach, kiedy lekarz ściągnie szwy.

Umów się na wizytę lub konsultację



    Chcesz wykonać zabieg / leczenie lub jesteś w trakcie?

    Zobacz jakie możesz uzyskać finansowanie i jak niska może być rata

    zobacz więcej